Helpmehw0921 Helpmehw0921
  • 14-10-2015
  • Mathematics
contestada

Chan hee bought 3.4 pounds of coffee that cost $6.95 per pound how much did he spend on coffee

Respuesta :

LB13
LB13 LB13
  • 14-10-2015
$23.63 just multiply 3.4 by $6.95
Answer Link
kishawnroper
kishawnroper kishawnroper
  • 20-11-2020

Answer:

23.63

Step-by-step explanation:

Trust me I know m math

Answer Link

Otras preguntas

Using information from the movie and all three documents, write one paragraph in response to the following question: Which historical account of Social Security
Joe built a tree house 12 ft. up in a tree. He wants to build a ladder that will lean up against the tree so that his house is easily accessible. If the bottom
Te (doler) el estómago después de comer muchas galletas. put doler in correct form
can you please create real life problems using derivatives like rate of change and increasing , decreasing functions thanks
PLEASE HELP WITH THIS ONE QUESTION ¿Qué oración usa el pretérito perfecto de subjuntivo correctamente? A) Espero que la entrevista de trabajo haya sido un éxit
rolul lui bogdan 1 in istorie
How did Mr inayat convince Akhtar not to mind working with his own hands in future
I forgot how to do this so please help me.
1. What type of programmer uses HTML application?
Which mineral has been linked to dietary supplements for fat loss and muscle gain