taiacarroll123 taiacarroll123
  • 14-11-2017
  • Mathematics
contestada

Bethany bought a pack of gum for $1.20. There were 15 sticks of gum in the pack. What was the cost per stick of gum?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-11-2017
Easy it is 8 cents a stick of gum and can i get brainliest???
Answer Link

Otras preguntas

Before humans settled down and began farming, how did they feed themselves mainly?
Can someone help me on this question
3. Katrina has 60 GB of stor age tablet. Katrina's father has 10 times as much storage on his computer. How much storage does Katri your answer. ina's father ha
Find the value of r.
Graham drove 42 1\3 miles in 1 1\3 hours. How many miles did he drive in an hour?
Help meh please I would appreciate it
What did English rulers realize that the colonies could provide for them? Give examples.
Solve the inequality. -1/4x - 8 < 3/4
Heidi, a jewelry salesperson, earns a commission of $55 every time she sells a diamond ring. How many rings does she have to sell to earn $605? Choose the equat
what is the answer for 6r+7=13+7r