stephhh12
stephhh12
14-11-2017
Mathematics
contestada
12 eggs cost $2.04. How much would 18 cost ?
Respuesta :
marting1667
marting1667
14-11-2017
the answer to this sum is
$8.04
Answer Link
texaschic101
texaschic101
14-11-2017
12 eggs cost 2.04......2.04/12 = 0.17 per egg
for 18 eggs...
18 * 0.17 = 3.06 <==
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 21+ )
Otras preguntas
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Which factor made the most difference in how agriculture affected the economies of the colonies? A. workforce B. choice of crops C. climate D. access to ports
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Which factor made the most difference in how agriculture affected the economies of the colonies? A. workforce B. choice of crops C. climate D. access to ports
You lean a ladder 6.7 meters long against a wall. It makes a 63 degree angle with the level ground. How high up is the top of the ladder?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
You lean a ladder 6.7 meters long against a wall. It makes a 63 degree angle with the level ground. How high up is the top of the ladder?
You lean a ladder 6.7 meters long against a wall. It makes a 63 degree angle with the level ground. How high up is the top of the ladder?