KyleGarcia KyleGarcia
  • 15-11-2017
  • Mathematics
contestada

Gina bought six containers of yogurt for four dollars how many containers of yogurt could you to buy for $12

Respuesta :

rjschneid19
rjschneid19 rjschneid19
  • 15-11-2017
18

you just multiply 6 by 3 because 4 is being multiplied by 3 as well to get $12
Answer Link

Otras preguntas

What number is represented by point A?
If you could change one rule in soccer, what would it be and why?
Place the following molecules in order starting from the smallest
PLEASE I NEED HELP!!!Using the table below, identify the unknown material that has a mass of 15,06 g and a volume of 0.78 mL. Substance Density (g/cm) Substance
This box is a right rectangular prism. Its dimensions are 3 inches by 3 inches by 11 inches. What is the surface area of the box?
the city of timbkto was known for?
MY LAST QUESTION!!!!!
Question 5 please thanks! Due in 4 Minutes xoxo!.
which of these are reasonable strategies for enforcing your boundaries in a healthy relationship? select the two correct anwers.
A rectangle has an area of 18 square units. What can be said of its height and width? Check all that apply. A. The height could be 1 and the width 18. B. The he