ceceliacarter2003
ceceliacarter2003 ceceliacarter2003
  • 13-12-2017
  • Mathematics
contestada

Which is the beer buy, 6 bagels for $3.29 or 8 bagels for $4.15

Thanks

Which is the beer buy 6 bagels for 329 or 8 bagels for 415 Thanks class=

Respuesta :

dylancarr3209 dylancarr3209
  • 13-12-2017
6/3.29 or 8/4.15
Which ever is lower(the cost per bagel) is the better buy
Answer Link
DonovanH18
DonovanH18 DonovanH18
  • 13-12-2017
The 6 bagels because one bagel cost 55 cents while for the 8 bagels on bagel costs 69 cents
Answer Link

Otras preguntas

Make a number line of on integers from1 to 302 of gained weight2 ex of comparing integers2 ex of qurrainging integers2 ex of counters2 ex of addition of integer
Can some one help me with 1 2 and 4
How does Wheatley's break in the iambic meter in the two places marked with a star help to emphasize the feeling of sorrow she captures in her poem? In the poem
Why is the Basque language declining despite revival efforts?
1. En la figura 2.57, los puntos D y G pertenecen a la circunferencia de centro My diámetros EB y CF. Las rectas CH y BI son tangentes a la circunferencia dada
Prove that x² - 2px + 2p² is non-negative for all real values of x.
You and your friends earn (14h+5c) dollars for washing h houses and c cars last month you washed 10 houses and your friend washed 28 cars who earned more money
The points (1, r) and (5, 1) lie on a line with slope 2. Find the missing coordinate r.
please help me answer this ty :)
What is two divided by two?