Cruz02 Cruz02
  • 13-11-2015
  • Mathematics
contestada

If 4.5 pounds of cherries cost $10,what is the unit price

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-11-2015
Well to find out the unit price, divide 10 by 4.5 to get your answer. You do get 2.222222 and so on, but round to the nearest hundredth since we're using money to get $2.22.
Answer Link

Otras preguntas

Jacob bought 7 T- shirts for $32.90. Kyle bought 12 T- shirts for $60.00. Part A Kyle says that he paid less per T- shirts than Jacob. Is Kyle correct? Expl
What resulted from the human rights treaty changed an signed in 1997
Complete these sentences using the correct form of the verb provided.
The town of Cheraw is constructing a cylindrical water tank to hold the town's water supply. Their initial plans have a 9 ft. Diameter tank and a 25 ft. Tall ta
Which of the following is an example of non-print media
New Yorkers need an inspiring building at the World Trade Center site, one that helps mend the still-aching hole in the skyline. They might not need a tower tha
1. What is a monarchy? 2. What is a tyrant? 3. What is an oligarchy?
How many seats in the senate did republicans pick up?
How much fabric is required to cover x buttons in the shape of a circle whose radius is 3x ?
pls this is due today :(