evrydicap0tyh6
evrydicap0tyh6 evrydicap0tyh6
  • 15-12-2017
  • Mathematics
contestada

How’s the house do you do this???? Where is that? Next commission point! Next commission point

Hows the house do you do this Where is that Next commission point Next commission point class=

Respuesta :

cedarwood79
cedarwood79 cedarwood79
  • 15-12-2017
Hello! So 5 pounds of avocados are $9. Basically, we have to find the unit rate for 1 pound of avocados. To find the unit rate, all you have to do is multiply the price by the amount of pounds. 9/5 is 1.8. There. 1 pound of avocados cost $1.80.
Answer Link

Otras preguntas

What does las uñas mean in spanish?
-1/2 divided by what equals -7/3
How many bikes and tricycles does Rick's bike shop have if the inventory shows 117 wheels and 104 pedals?
In figuring his net income, Mr.Halkides listed his salary income of $15,000, $258 from his dividends,and $2562 from the sale of property. His deductions include
Solve for ax=bx-c; 8x=3x-10.
Metal mercury at room temperature is a liquid.Its melting point is -39*C.The freezing point of alcohol is -114*C. How much warmer is the melting point of mercur
What are the tiny particles that makes up all matter around us?
How do you calculate the TOTAL magnification of your objective lenses?
i meant how do you write 600,000+80,000+10 in word form
686,293 what is the value of the 8