osagerage123
osagerage123 osagerage123
  • 16-01-2018
  • Mathematics
contestada

Deli ham was on sale for $3.29 per pound. Maria's order weighed 1.2 pounds. To the nearest penny, what will Maria’s ham cost?

Respuesta :

ss2319
ss2319 ss2319
  • 16-01-2018
her ham would cost $3.95
3.29*1.2=3.948, round it up to 3.95
Answer Link
myiacofield13
myiacofield13 myiacofield13
  • 04-03-2021

Answer:

D $3.95

Step-by-step explanation:

i just did a test

Answer Link

Otras preguntas

Which statement correctly compares nuclei acids and carbohydrates? They both contain carbon, but only nucleic acids contain hydrogen. They both contain carbon,
5.Lorene plans to make several open-topped boxes in which to carry plants. She makes the boxes from rectangular sheets of cardboard from which she cuts out - sq
What is Einstein’s equation ?
HELP FINDING NUMBER 1 FOR 20 POINTS
Which list summarizes the different behaviors of "freedom of expression"?
the prime factorization for 2020 is 2^2 x5^1 x 101^1. How many different whole numbers are factors of 2020?
1. Using the periodic table and your knowledge of patterns and trends on the table, which of the following elements is the best conductor of electricity? A. Tit
Which formula gives the zeros of y = sin(x)?
Involves half study and half practical training and experience
If a metric ton is 1.000 x 103 kg, how many 75 kg people can safely occupy an elevator that can hold a maximum mass of exactly 1 metric ton?​