goals goals
  • 14-12-2015
  • Mathematics
contestada

whats is the unit price for a piece of cheese if 1.24 lbs cost $11.25?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-12-2015
♥ Divide 11.25 by 1.24
♥ 11.25/1.24= 9.072580645
♥ and if we round we get 9!
♥ So the unit price it about $9)
♥Hope this helps!♥
Answer Link

Otras preguntas

ratio of adults to students is 1:10. last yr there 477 more students than adults at prom. if school is expecting the same attendance this year, how many adults
3 3\8 lb ___ 54 oz.Complete the inequality statement.
Help me solve this please
Tobias has 12 coins in his pocket. Of these coins, 8 were made in the year 2000,and 4 were made in the year 2005.Tobias randomly selects one coin from his pocke
How is a specific enzyme able to catalyze a specific reaction?
how would I explain how to write 423, 090, 709, 000
simplify the given expression: 2/2+5i
What is the root or base illegal
Explain how to determine the volume of an irregularly shaped object such as a rock
write 36 as the product of prime factors