chantelmhill chantelmhill
  • 12-02-2018
  • Mathematics
contestada

if a 24 oz bottle of water cost $2.16 what is the cost per ounce

Respuesta :

iaur251872
iaur251872 iaur251872
  • 12-02-2018
The answer is 9 because if you divide 2.16÷24 you get nine
Answer Link

Otras preguntas

Please i need help lllll
Can someone please help me with this question?​
Find the size of the angles marked by letters in the following diagram.​
What is the nth term for 2 3 5 13
da A Solve the equation 2x^2+3=0
La estructura de los epopeyas
Solve the following word problems:​
You throw two four-sided dice. Let the random variable X represent the maximum value of the two dice. Compute E(X). Round your answer to three decimal places.
Pls help me this is my homework
What is “remediation” Look it up online.