christinenicola christinenicola
  • 14-03-2018
  • Mathematics
contestada

Jermiah bought 3 sanwiches for lunch if each sandwich cost $4 how much did Jeremiah spend in all

Respuesta :

hudadagra hudadagra
  • 14-03-2018
I think you'll have to multiply 3 by 4 to find the total cost.

3*4= $12
Answer Link
Аноним Аноним
  • 14-03-2018
3 x 4=12
So 3 sandwiches cost $12
Answer Link

Otras preguntas

Hi everyone i hope one of you can help me out, I need a sentence with the word debate and it must be a sentence that is related to BOTH following definitions be
explain why human relations is important for all ages at all levels?
Royce is describing a whitewater rafting trip. as he talks about the raft crashing through rapids, janie's mouth drops, and she finds she is clutching at the ar
If your family gets regular medical checkups, what are you least likely to do when you are living on your own? Avoid doctors Forget regular checkups Neglect
True or False: A rebate and a discount are the same.
fifty-six is what decimal part of 70?
What is the pressure amplitude for the threshold of human hearing?
Spanish explorer and conquistador of north and south america. he is the first explorer to document his discovery of the mississippi river on his search for a ro
A number represented by x times −0.4 is 2.5 . What is the value x? Drag and drop the appropriate answer into the box. x = ​​ ​−6.25​​ ​−0.4 ​ ​2.5 6.25​ help!
Royce is describing a whitewater rafting trip. as he talks about the raft crashing through rapids, janie's mouth drops, and she finds she is clutching at the ar