yaire25p0ggej
yaire25p0ggej yaire25p0ggej
  • 14-03-2018
  • Mathematics
contestada

a baker bought 7.5 kilograms of flour for $19.20. how much did each kilogram of flour cost?

Respuesta :

gabbxoxis gabbxoxis
  • 14-03-2018
19.20 divided by 7.5

= 2.56

2.56 is your answer.
Answer Link

Otras preguntas

A box of nails weighs 130 pounds when it is 2/3 full. It weighs 74 pounds when it is 3/8 full. What is the weight of the box?
How? Can someone help me! Thanks
A cylinder diameter of 6cm and length of 20cm. Using n3 what is volume of cylinder cm3
What sources did congress draw on when they drafted the bill of rights?
courteous behavior on the road will _____________. A:take away your ability to focus on the driving task B: benefit you and society in general C: Make you la
Believing that all members of a certain group have the same traits is called:
When is it most important that a power-driven vessel exhibit the proper navigation lights?
The _____ contains a series of sections designed to prepare students for the ACT
Which diagnostic technique is used to detect cancer and osteomyelitis?
Questions 11–16: Each of the following sentences has either a compound subject, a compound predicate, or both. Write down and label any compound subjects and co