owen4hunt101 owen4hunt101
  • 12-04-2018
  • Mathematics
contestada

it cost 3.99 for 25 fl. is or 6.99 for 90fl. oz which is a better buy

Respuesta :

faith05taylorp67tx1
faith05taylorp67tx1 faith05taylorp67tx1
  • 12-04-2018
6.99 90floz bc its lager and better
Answer Link
ptk238 ptk238
  • 13-04-2018
6.99 for 90fl is a better buy
Answer Link

Otras preguntas

Classify the six underline properties in the following paragraph as chemical or physical: Fluorine is a pale yellow gas that reacts with most substances. The fr
Suppose that in the United States, producing an aircraft takes 10,000 hours of labor and producing a shirt takes 2 hours of labor. In China, producing an aircra
[(10 kg) × (30 m)]/(5 sec) =
Percentage analysis, ratios, turnovers, and other measures of financial position and operating results are a. a substitute for sound judgment. b. useful analyti
The mercury content of a stream was belived to be above the minimum considered safe ---1 part per billion (ppb) by weight. An analysis indicated that the conce
What is the answer to 9a-3(2a-4)=15
how is photosynthesis related to the biosphere and atmosphere
Consider a flagpole with 10 spaces. There are 3 types of flags: Red flags occupy 1 space, blue and green flags occupy 2 spaces each. In how many ways can the 10
What is an iconic bond
While video games have been linked to aggression, Granic, Lobel, and Engels wrote a review article for American Psychologist about the positive _____ effects of