greeneyes6818 greeneyes6818
  • 16-01-2019
  • Mathematics
contestada

Toby and 3 of his friends ate lunch together at a dell . Each person ordered a sandwich and a drink .

Respuesta :

mj973006 mj973006
  • 16-01-2019

u multiply how ever the food cost by 3

Answer Link

Otras preguntas

will henry's law not be applicable if the solubility of the gas is very high
How many atoms of carbon are present in 200 mg of Ibuprofen.
Susan buys a bag of 14 tangerines for $3.78 find the unit price in dollars per tangerine if necessary round your answer to the nearest cent
Solve for k, m = 3kx/7 - 9
Write a sentence telling how often each of your family members does the following activities. Use a different adverb of frequency that you learned this week in
Which tuba is a member of which instrument family
Concentration data is commonly monitored during a reaction to determine the order with respect to a reactant. Consider the types of observations listed, and det
Orlando buys a shirt for $15 and a pair of jeans for $32.50 . If the sales tax is 8% , what is the total prize Orlando pays for the items.
hello is Kaz there......................................................................
Alyssa took a math test with 30 questions, and she answered 24 questions correctly in order to get an a, she needs to answer at least 90% of the questions corre