Seudónimo Seudónimo
  • 14-05-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ASAP! Will give BRAINLIEST! Please answer correctly!

No guessing!

PLEASE HELP ASAP Will give BRAINLIEST Please answer correctly No guessing class=

Respuesta :

fizzicist fizzicist
  • 14-05-2020

Answer:

Choice (A)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Thirty students rode on the school bus in the morning. The maximum number of students who could fit on the bus was 1 3 1 times that number of students. The same
Eula needs to buy binders that cost $4 each and notebooks that cost $2 each. She has $20. The graph of the inequality 4x + 2y ≤ 20, which represents the situati
Find the unit rate 10 ounce jar of peanut butter is $3.90
Which region of the ocean gets the least sunlight throughout the year
Write an essay on the topic "Nurture Young minds, Develop safety Culture" within 300 words!
You can buy 3 hair bows for $17.52. How much would one cost?
Which type of test is used to determine whether disinfectant solutions actively used in a clinical setting are being used correctly
Which type of alternative on the make-or-buy continuum involves competitive bidding by external companies hoping to acquire a temporary arrangement with a firm
i need help with this question please
Steven invests $20,000 in an account earning 3% interest, compounded annually for 10 years. Three years after Stevens's initial investment, Evan invests $10,000