kar3280
kar3280 kar3280
  • 11-05-2021
  • Mathematics
contestada

Samuel purchases a half dozen cupcakes for $4.25 which expression can be used to determine the price for 34 cupcakes​

Respuesta :

fcarrington262 fcarrington262
  • 11-05-2021

Answer:

subject?

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How do you solve subtraction equations using models?
the words dance across the page. Which literary device do the bold words represent
How do you solve 3x-2=x+10
Please help me! Find AC
Frank buys a pack of 8 towels for $15.20.Find the unit price in dollars per towel.If necessary, round your answer to the nearest cent.
Three security cameras were mounted at the corners of a triangular parking lot. camera 1 was 158 ft from camera 2, which was 121 ft from camera 3. cameras 1 and
P(a and b) if both sets are dependent
PLEASE HELP ME??? All of the following are professional benefits of a college education except: A. increased likelihood of job benefits. B. increased inc
A 23 year old female has had sexual intercourse with her boyfriend who later tells her that he is infected with neisseria gohorrhoeae. she goes to her primary c
How old is shawna if she was 53 yers old five years ago